Paşinyan'dan Ermeni halkına: Diplomatik çözüm mümkün değil, cephede gönüllü olun

Paşinyan'dan Ermeni halkına: Diplomatik çözüm mümkün değil, cephede gönüllü olun
Yayınlanma:
A+ A-
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan: Karabağ sorununun şu anda ve uzun bir süre için diplomatik bir çözüme sahip olamayacağını itiraf etmeliyiz.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşiyan Azerbaycan ile Dağlık Karabağ için yaşanan ihtilafta "diplomatik çözümün" mümkün olmadığına karar vererek vatandaşlarını cephede gönüllü olmaya çağırdı.

Paşinyan Facebook üzerinden yayınladığı video mesajında, "Karabağ sorununun şu anda ve uzun bir süre için diplomatik bir çözüme sahip olamayacağını itiraf etmeliyiz" dedi.

SARKİSYAN AVRUPA'DA

Euronews'teki habere göre, Avrupa Birliği ve NATO ile temaslarda bulunmak üzere Brüksel'e gelen Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan da burada AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile görüştü.

Michel Brüksel'deki görüşmenin ardından sosyal medyadaki paylaşımında, "Dağlık Karabağ'daki şiddetin durması gerektiğini" kaydetti.

Sarkisyan'a büyük insani sonuçları olan çatışmalardan derin endişe duyduğunu tekrarladığını aktaran Michel, Azerbaycan ile Ermenistan'ın ateşkese bağlı kalması, müzakerelere geri dönmesi gerektiğini ifade etti. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar