Prens Harry anılarını yazdı: 'Yedek'

Prens Harry anılarını yazdı: 'Yedek'
Yayınlanma:
A+ A-
İngiltere'de iki yıl önce kraliyet unvanlarını eşi Meghan Markle ile birlikte bırakan Prens Harry'nin anılarını anlattığı kitabı 2023'te satışa çıkacak. Kitabın başlığı ağabeyi Prens William'ın tahtın veliahtı olmasına atıfla "Yedek" başlığını taşıyor.

Artı Gerçek - İngiltere prensi Harry'nin anılarını yazdığı "Spare" (Yedek) adlı kitabın 10 Ocak 2023 tarihinde yayımlanacağı duyuruldu.

Kitabın yayınevi Penguin Random House yaptığı açıklamada kitapta Harry'nin "Travmadan iyileşmeye olan yolculuğunu açık ve gözü kara bir dürüstlükle anlattığını" söyledi.

Yayınevi ayrıca kitabın "Aşkın, keder üzerindeki sonsuz gücü hakkında iç görü, ifşa, kendi kendini inceleme ve zor kazanılmış bilgelikle dolu" olduğunu belirtti.

Kitabın başlığının "Yedek" olması, Kraliçe 2 .Elizabeth'in ölümüyle birlikte Kral Charles'ın tahta geçmesinden sonra Prens Harry'nin ağabeyi Prens William'ın İngiltere tahtının varisi olmasına atıf yapıyor.

Prens William ve eşi Kate'in üç çocuğunun olmasından önce Prens Harry tahtın veliahtı William'ın arkasında bulunuyor ve "veliahtın yedeği olarak" anılıyordu.

HARRY VE MEGHAN MARKLE KRALİYET UNVANLARINI BIRAKIP ABD'YE TAŞINMIŞTI

Prens Harry ve eşi Meghan Markle 2020 yılında Sussex Dükü ve Sussex Düşesi unvanlarını bıraktıklarını açıklamış ve Amerika Birleşik Devletleri'ne taşınmıştı.

Meghan Markle'ın 2021 yılında ünlü televizyoncu Oprah Winfrey'e verdiği röportajda oğluna 'ten renginin koyu olacağı' endişesi ile prens unvanı verilmediğini, beş aylık hamileyken intihar girişiminde bulunduğunu, Kate Middleton'ın kendisini ağlattığı gibi pek çok dikkat çekici açıklama yapmıştı.

Siyahi bir anne ve beyaz bir babanın kızı olan Markle, programda yaptığı açıklamada, oğluna hamilelik süreci hakkında, "Ben hamileyken, bebeğimin prens ya da prenses olmasını istemediler. Bebeğime güvenlik tanınmayacağını söylediler. Oğlum doğduğunda ten renginin ne kadar koyu olacağına dair konuşmalar oluyordu ve bundan endişeleniyorlardı" demişti.

Harry de röportajda ağabeyi Prens William ile aralarının bozulmasıyla ilgili konuşarak, "William'ı çok seviyorum. O benim kardeşim. Aynı yollardan geçtik. Ama biz şimdi farklı yollardayız" ifadelerini kullanmıştı.

Ancak çift Kraliçe 2. Elizabeth'in geçen ay yapılan cenaze törenine katılmıştı.

KİTAP 16 DİLDE YAYIMLANACAK

Yayınevi, Prens Harry’nin kendini anlattığı kitabı bu yılın son aylarında çıkaracağını duyurmuştu. Ancak Kraliçe 2. Eizabeth’in ölümü planları değiştirmişti. Kitabın 16 dilde basılması ve fiyatının 28 sterlin ( 605 Türk lirası) olması bekleniyor. Yayınevi elde edilecek gelirin Prens Harry tarafından hayır kurumlarına bağışlanacağını da duyurdu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar