Reisi'yi taşıyan helikopteri arama çalışmalarından ilk görüntüler

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan'ı taşırken kaza yaptığı açıklanan helikopteri arama çalışmalarından ilk görüntüler yayınlandı.

Artı Gerçek - İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan'ı taşıyan helikopterin kaza yapması sonrası arama çalışmaları sürüyor.

İran Üniversite Öğrencileri Haber Ajansı (ISNA) helikopterin Doğu Azerbaycan vilayetinde düştüğü sanılan bölgedeki arama kurtarma çalışmalarının görüntülerini yayınladı.

Görüntülerde, çok sayıda yardım görevlisinin yoğun sis altında çalıştığı görülüyor.

İran-Azerbaycan sınırında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte baraj açılışından dönen Reisi'nin bulunduğu helikopterin "sert iniş yaptığı" açıklanmıştı. Ancak kısa süre içinde helikopter kazasının ilk açıklanandan daha ciddi olduğu anlaşıldı.

İran devlet televizyonunda dualar okunurken, Reuters ajansına isim vermeden konuşan İranlı bir yetkili, "Hâlâ umutluyuz ama kaza yerinden gelen haberler çok endişe verici" dedi. Yetkili, "Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Emirabdullahiyan'ın hayatları tehlikede" diye konuştu.

Helikopterde, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan'ın yanı sıra Doğu Azerbaycan Valisi Ayetullah El Haşim ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah El Haşim'in de bulunduğu belirtiliyor. (DIŞ HABERLER)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar