'Reza Zarrab ABD'de suşi yerken görüntülendi'

'Reza Zarrab ABD'de suşi yerken görüntülendi'
New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde kendisine yönetilen altı suçlamayı reddeden Zarrab, daha sonra savcılıkla anlaşmıştı.

İran’a yönelik yaptırımların ihlal edilmesiyle ilgili ABD’deki davanın önemli ismi Reza Zarrab'ın, New York’taki ünlü restoran Nobu’da görüntülendiği iddia edildi.

Fotoğrafta New York’un Soho bölgesindeki ünlü suşi restoranı Nobu’da yanında bir kadınla yemek yediği görülen Zarrab'ın, fotoğrafının çekildiğini fark edince rahatsız olup restorandan ayrıldığı öne sürüldü.

Hürriyet'ten Sinem Vural'ın haberine göre, FBI’ın Eylül 2014’te İran yaptırımlarını delme şüphesiyle hakkında soruşturma başlattığı Reza Zarrab, 19 Mart 2016’da ailesiyle ABD’ye giriş yaparken tutuklanmıştı. New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde kendisine yönetilen altı suçlamayı reddeden Zarrab, daha sonra savcılıkla anlaşmıştı.

Hakkındaki suçlamaları kabul eden Zarrab, diğer tutuklu sanık eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla aleyhine itirafçı tanıklık yapmıştı. Toplam 135 yıl gerektiren hapis cezası karşısında itirafçı tanıklık yaparak daha az bir ceza almayı hedefleyen Zarrab’ın New York’ta bir cezaevinde özel bir bölümde tutulduğu açıklanmıştı.  (DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Öne Çıkanlar