Sabotaj ihtimali soruşturuluyor: Tahran'daki akü fabrikasında çıkan yangın söndürüldü

Sabotaj ihtimali soruşturuluyor: Tahran'daki akü fabrikasında çıkan yangın söndürüldü
Yayınlanma:
A+ A-
İran'ın stratejik tesislerinde çıkan şüpheli yangınlara bir yenisi eklendi. Savunma Bakanlığı'na bağlı akü fabrikasında çıkan yangın söndürüldü. Yangının sebebine ilişkin soruşturma sürüyor.

Artı Gerçek - İran'ın başkenti Tahran'da Savunma Bakanlığı'nın arabalar için akü üreten fabrikasında çıkan yangın söndürüldü. Gece yarısı başlayan yangın, 2 kilometrekarelik plastik malzeme depolama alanında meydana geldi. Yangının nedenine ilişkin soruşturma sürüyor. İran devlet televizyonunun haberinde yangında zarar gören malzeme olup olmadığına ilişkin bilgi verilmezken, itfaiyecilerden ölen olmadığının vurgulanması dikkat çekti.

İran Savunma Bakanlığı uzun zamandır İran'daki en büyük ve en eski araba aküsü fabrikalarına sahip. Ülkenin savunma sanayi tesislerinde meydana gelen olaylarda artış gözlenirken, İran "saldırı ya da sabotaj" diye nitelediği olaylardan İsrail'i sorumlu tutuyor.

Ağustos ayında İran, İsrail'i balistik füze programını, silahlara zarar verebilecek veya kullanılamadan yok edebilecek hatalı yabancı parçalar yoluyla sabote etmeye çalışmakla suçladı. 2022 yılında Tahran'ın doğusundaki Perçin askeri üssünde meydana gelen patlamada bir mühendis öldü, bir diğeri de yaralandı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar