Şam'da iki şiddetli patlama

Şam'da iki şiddetli patlama
Yayınlanma:
A+ A-
Suriye'nin başkenti Şam'da iki güçlü patlamanın meydana geldiğini duyuran devlet medyası, İsrail'i suçladı. İddianın doğru olması halinde, İsrail 2011'den beri Şam'ı ilk kez gündüz saatlerinde vurmuş olacak.

Artı Gerçek - Suriye'nin başkenti Şam'da iki şiddetli patlama meydana geldi. Suriye devlet medyası, patlamaların İsrail saldırısından kaynaklandığını duyurdu.

'BİR SURİYE ASKERİ YARALANDI'

Devlet medyasındaki haberlere göre, patlama sesleri Suriye hava savunma sistemlerinin İsrail füzelerini vurmasından kaynaklandı. Saldırıda bir Suriye askeri yaralanırken, maddi hasar meydana geldi.

İsrail ise Şam'dan gelen suçlamalar hakkında açıklama yapmadı.

GÜNDÜZ SALDIRISI PEK GÖRÜLMEDİ

İsrail ordusu, Suriye'deki savaşın 2011'de başlamasından bu yana İran yanlısı hedefleri vurduğu iddiasıyla sık sık hava saldırıları düzenliyor. Ancak bu saldırılar genellikle gece veya sabaha karşı gerçekleştiriyor.

Öte yandan, İsrail'in saldırıları son dönemde yoğunlaşmış ve havalimanlarına odaklanmaya başlamış durumda. İsrail ordusu, geçen ay Şam Uluslararası Havalimanı'nı hedef almıştı. Reuters'a konuşan diplomatik kaynaklar ile istihbarat kaynakları, İran'ın son dönemde Suriye'ye ve Lübnan'da Hizbullah'a silah göndermek için hava yoluna giderek daha fazla başvurduğunu, havalimanlarının İsrail tarafından bu nedenle hedef alındığını savundu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar