Şam'da Şiiler için kutsal kabul edilen türbede patlama: Altı ölü

Şam'da Şiiler için kutsal kabul edilen türbede patlama: Altı ölü
Suriye'nin başkenti Şam'da dün akşam saatlerinde Seyyide Zeyneb türbesine bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda altı kişi öldü, 23 kişi de yaralandı. Bu hafta aynı bölgede düzenlenen bir başka saldırıda da iki kişi yaralanmıştı.

Artı Gerçek - Suriye'nin başkenti Şam'da bir motosiklete yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu altı kişi öldü, 23 kişinin yaralandı. Seyyide Zeynep türbesinin önünde meydana gelen patlamanın ardından olay yerine ambulans, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

İngiliz haber ajansı Reuters'a konuşan bir bölge sakini yerel saatle 17:30 civarında yüksek bir patlama sesi duyduğunu ve ardından güvenlik güçlerinin bölgeyi kuşattığını söyledi. Dün gerçekleşen bombalı eylem patlamanın meydana geldiği türbeye bu hafta düzenlenen ikinci saldırı oldu. Salı günü gerçekleşen söz konusu saldırıda da iki kişi yaralanmıştı.

İran destekli Şii milislerin yoğun olarak bulunduğu bölgede aşure matemi sebebiyle türbeye ziyaretçi akını yaşandığı biliniyor. Saldırının sorumluluğunu üstlenen olmadı. Ancak, IŞİD bölgede daha önce gerçekleşen saldırıları üstlenmiş ve 2017'de aynı bölgedeki bir saldırıda en az 40 kişinin ölümüne sebep olmuştu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar