Savaş karşıtı protestocular ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın konuşmasını bastı

Savaş karşıtı protestocular ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın konuşmasını bastı
Yayınlanma:
A+ A-
ABD Başkanı Joe Biden'ın Ukrayna ve İsrail için milyarlarca dolarlık ek bütçe talebi konusunda Senato'da oturum düzenlendi. Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın konuşmasını savaş karşıtı eylemciler bastı.

Artı Gerçek - ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın, İsrail ve Ukrayna'ya milyonlarca dolar daha fazla mali yardım yapılması için Kongre'deki ilgili komitede yaptığı konuşma, Filistinlilerle dayanışma eylemine sahne oldu. Savaş karşıtı Code Pink grubundan bir grup eylemci, Blinken'ın konuşmasını "Ateşkes şimdi" çağrıları ile kesti.

blinken1.jpg

Konuşmasının başlangıcında, Blinken'in neredeyse her bir cümlesi yarıda kaldı. Eylemciler, Biden yönetiminin İsrail ve Ukrayna'ya 106 milyar dolarlık yardım yapılması çağrısının aleyhine slogan attı.

blinken3.jpg

Protestocular, salondan güvenlik güçleri tarafından çıkarıldı.

blinken2.jpg

Blinken, Senato'nun ödenek tahsisi ile ilgili komitesinde, ABD'nin devasa bütçe açığına rağmen Biden'dan Ukrayna, İsrail ve ABD'nin sınır güvenliği için gelen 106 milyar dolarlık ek bütçe çağrısı konusunda senatörleri ikna etmeye çalıştı.

Joe Biden, ABD'nin ulusal güvenliği için gerekli olduğunu savunarak, Ukrayna'ya 61.4 milyon dolar, İsrail'e 14.3 milyar dolar, ABD'nin sınır güvenliği için de 13.6 milyar dolarlık bütçe talep etmişti. Biden, İsrail için istediği paranın 9 milyar dolarının hem Gazze'ye hem İsrail'e gönderilecek insani yardıma ayrılacağını savunmuştu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar