Singapur Havayolları'na ait Boeing'in türbülansa girmesi: 20 yolcu yoğun bakımda, çoğuna ameliyat gerekiyor

Singapur Havayolları'na ait Boeing'in türbülansa girmesi: 20 yolcu yoğun bakımda, çoğuna ameliyat gerekiyor
Yüzlerce kişinin öldüğü kazaların ardından neredeyse her gün parça kopması gibi havada tehlikelerle birlikte anılan Boeing uçaklarından birinin türbülansa girmesi sonrası 20 yolcu yoğun bakımda. Omurilik ve kafa yaralanmaları ameliyat edilecek.

Artı Gerçek - Singapur Havayolları'nın 'havada felaket' lakabıyla anılan Boeing tarafından üretilmiş uçağının şiddetli türbülansa çarpmasının yolculara bilançosu ağır oldu. Yolculardan birinin ölmesi, onlarcasının yaralanmasının ardından, 20 kişinin yoğun bakımda kaldığı, omurilik yaralanması yaşayanların ameliyat edileceği belirtildi.

21 Mayıs'ta 211 yolcu ve 18 mürettebatıyla Londra'dan Singapur'a uçan Boeing 777-300ER tipi, SQ321 sefer sayılı uçak, olay sebebiyle Tayland'ın başkenti Bangkok'a acil iniş yapmıştı.

EN BÜYÜĞÜ 83, EN KÜÇÜĞÜ 2 YAŞINDA

Bangkok'taki hastanenin müdürü, aralarında Britanya, Avustralya, Malezya, Filipinler vatandaşlarının da bulunduğu 40 yolcunun tedavi görmeye devam ettiğini, bunlardan 20'sinin yoğun bakımda olduğunu açıkladı. 22'sinin omurilik yaralanması, 6'sının beyin ve kafatası yaralanması yaşadığı belirtilen açıklamaya göre hastanedeki en yaşlı hasta 83 yaşında, en küçüğü ise beyin sarsıntısı geçiren 2 yaşında bir çocuk.

Türbülans sırasında ölen 73 yaşındaki Britanya vatandaşı Geoff Kitchen'ın kalp krizi geçirdiği sanılıyor.

'ÇOĞUNUN OMURGASINDAN AMELİYAT EDİLMESİ GEREK'

Associated Press'in (AP) ulaştığı hastanenin halkla ilişkiler müdürü, türbülans sonucu ağır yaralananlardan çoğunun omurgasından ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. O da hastanede toplam 104 yolcuya tıbbi bakım yapıldığını, yoğun bakım ünitesindeki 20 yolcunun tedavisinin sürdüğünü belirtti.

'HER YER KANLA KAPLIYDI'

Malay Mail gazetesine türbülans sırasında yaşadıklarını anlatan 43 yaşındaki Amelia Lim, "Çok korkmuştum. Yerde çok sayıda kişi vardı, hepsi kanlar içindeydi. Hem yerler hem de insanların üstü başı kanla kaplıydı" dedi. Lim, yanında oturan kişinin türbülans sırasında kalçasına ya da omuriliğine darbe aldığını ve bu nedenle hareket edemediğini aktardı.

Türbülansa girerek yaklaşık 3 dakika içinde aniden 6 bin fit (yaklaşık 2 bin metre) alçalan uçakta zarar görmeyen 140'tan fazla kişi dün Singapur'a ulaştı. (Reuters, AA, Dış Haberler)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar