Suriye: İsrail saldırısında dört Suriye askeri öldü

Suriye: İsrail saldırısında dört Suriye askeri öldü
Suriye, İsrail'in ülkenin kıyı ve orta bölgelerindeki askeri hedeflere yönelik hava saldırısında dört Suriye askerinin öldüğünü açıkladı. İsrail konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Artı Gerçek- Suriye, İsrail'in hava saldırısında dört Suriye askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

Resmi haber ajansı SANA'dan yapılan açıklamada cumartesi sabahı İsrail'in Suriye'nin Akdeniz kıyısındaki ve orta bölgesindeki bazı askeri mevzilere hava saldırısı yaptığı duyuruldu.

SANA Akdeniz üzerinden yapılan saldırıya hava savunma sistemleriyle yanıt verildiğini belirtirken, dört bölgenin vurulduğunu ve ölümlerin yanı sıra bir kişinin yaralandığını ayrıca maddi hasar olduğunu da açıkladı.

İsrail ordusu ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Beşar Esad hükümetine muhalif Suriye İnsan Haklarını Gözlemevi kıyı kenti Lazkiye'nin yanı sıra ülkenin orta kısmında yer alan Hama ve Humus kentlerinde patlamaların yaşandığını duyurdu.

Bölge kaynakları ve istihbarat yetkilileri son aylarda İsrail'in Suriye'deki havalimanları ve askeri hava üslerini hedef almayı artırdığını söylüyor. İsrail saldırılarıyla İran'ın Suriye yönetimi ve Lübnan Hizbullahı'na silah yardımı yapmasını önlediğini savunuyor.

Bu ay İsrail füzeleri Humus kentindeki Şayrat hava üssünü hedef almış, saldırıda iki Suriye askeri ölmüş, üçü de yaralanmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar