Suriye'deki helikopter kazasında 22 ABD askeri yaralandı

Suriye'deki helikopter kazasında 22 ABD askeri yaralandı
Yayınlanma:
A+ A-
Suriye'nin kuzeydoğusunda nedeni henüz belirlenemeyen helikopter kazasında 22 ABD askerinin yaralandığı açıklandı. Olayla ya da yaralıların durumuyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.

Artı Gerçek- ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'ndan (CENTCOM) yapılan yazılı açıklamada, 11 Haziran’da Suriye’nin kuzeydoğusunda yaşanan bir helikopter kazası sonucu 22 ABD askerinin çeşitli derecelerde yaralandığı belirtildi. Yaralanan askerlerin tedaviye alındığı ve bunlardan 10'unun CENTCOM dışında bulunan "yoğun bakım tesislerine" sevk edildiği kaydedildi.

'DÜŞMAN ATEŞİNE MARUZ KALMADI'

Kazanın nedeniyle ilgili inceleme sürerken helikopterin "düşman ateşine" maruz kalmadığı açıklandı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldığı da duyuruldu.

IŞİD'in kalıntılarına karşı savaşan bir misyonun parçası olarak çoğu ülkenin doğusunda olmak üzere Suriye'ye konuşlandırılmış yaklaşık 900 ABD personeli var. Mart ayında, Suriye'de düzenlenen ve bir ABD'li müteahhidin ölümüne ve diğerinin yaralanmasına neden olan saldırı ve karşı saldırılarda 25 ABD askeri yaralanmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar