Trump, Biden'ı fotomontajla 'huzurevine' gönderdi

Trump, Biden'ı fotomontajla 'huzurevine' gönderdi
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Ekim 2020 18:50
A+ A-
Joe Biden seçilirse 78 yaşında göreve başladığında tarihin en yaşlı başkanı olacak. 74 yaşındaki Trump halihazırda en yaşlı ABD Başkanı.

ARTI GERÇEK- ABD'de seçimlere sayılı günler kala Joe Biden'ın ileri yaşını sık sık gündeme getiren Başkan Donald Trump, Twitter hesabından bir kez daha Demokrat rakibini hedef aldı.

77 yaşındaki Biden'ın başkanlık yapmak için çok yaşlı olduğunu öne süren 74 yaşındaki Trump, rakibini huzurevi sakini olarak gösteren bir fotomontaj yayınladı.

Biden'ın başının tekerlekli sandalyeli bir huzurevi sakininin vücuduna yerleştirildiği fotoğrafı paylaşan Trump bir kelime oyunuyla rakibinin yerinin huzurevi olduğu iması da yaptı.

"Biden for President" (Başkanlık için Biden) ifadesinde, "President"ın P'sinin üstünü çizen Trump "Biden for Resident" (Biden ikamet etsin) paylaşımında bulundu.

Joe Biden seçilirse 78 yaşında göreve başladığında tarihin en yaşlı başkanı olacak. Şu anda 74 yaşında olan Trump, eğer bu seçimleri kazanırsa o da halihazırda elinde bulundurduğu gelmiş geçmiş en yaşlı başkan ünvanı rekorunu tazeleyecek. 

Öne Çıkanlar