Trump'tan İngiliz büyükelçiye: Biz de büyük hayranı değiliz

Trump'tan İngiliz büyükelçiye: Biz de büyük hayranı değiliz
İngiltere Büyükelçisi'nin Trump için 'beceriksiz' ifadesini kullandığı ortaya çıkmıştı.

İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch'un basına sızan raporlarında 'beceriksiz' diye nitelendirilmesi hakkında ilk kez konuşan ABD Başkanı Donald Trump, "Biz de bu adamın büyük hayranları değiliz, zaten İngiltere'ye iyi hizmet etmedi. Yani anlıyorum, onunla ilgili bazı şeyler söyleyebilirim ama zahmet etmeyeceğim" dedi.

Beyaz Saray'dan ise konuyla ilgili henüz bir değerlendirme yapılmadı.

Daily Mail gazetesinin pazar edisyonu Mail On Sunday'de yer alan haberde, Darroch'un diplomatik yazışmaları olduğu öne sürülen metinler yayımlanmış, İngiltere Dışişleri Bakanlığı söz konusu haberi yalanlamamıştı.

Haberde, Darroch'un ABD Başkanı ile ilgili "Trump yönetiminin esasen daha normal, daha az işlevsiz, daha az tahmin edilemez, daha az hizipçi, diplomatik olarak da daha az sakar ve beceriksiz olacağına inanmıyoruz" ifadeleri yer almıştı.

Trump yönetimindeki Beyaz Saray'ın "yetkin" olarak görüleceğini düşünmediğini kaydeden Darroch, ayrıca mevcut idarenin "utanç içinde sona ermesine yol açabilecek bir şeylerin ortaya çıkabileceği" değerlendirmesinde bulunmuştu.


İngiltere Dışişleri Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar