Elon Musk etkisi: Twitter Norveç'i Nijerya ile karıştırdı

Elon Musk etkisi: Twitter Norveç'i Nijerya ile karıştırdı
Yayınlanma:
A+ A-
Twitter'ın bazı Norveçli resmi kurumlar ile hükümet yetkililerinin hesaplarını "Nijerya" diye etiketlemesi gündem oldu. Norveç Dışişleri Bakanlığı hatanın fark edilmesi üzerine Twitter'dan bir mesaj yayınlayarak karışıklığın düzeltilmesini istedi.

Artı Gerçek - Twitter'ın, Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store'un, Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt'in ve Dışişleri Bakanlığı'nın Twitter hesaplarını "Nigeria" (Nijerya) olarak etiketlemesi milyonlarca kullanıcısı olan uygulamada gündem oldu.

Karışıklık sebebiyle Norveç Dışişleri Bakanlığı’nın resmi hesabında "Nijerya hükümet organizasyonu" ifadesi yer alırken, Başbakan Store ve Bakan Huitfeldt’in hesaplarında ise "Nijerya hükümet yetkilisi" ibarelerine yer verildi.

Hatanın fark edilmesi üzerine Norveç Dışişleri Bakanlığı Twitter Destek (Twitter Support) hesabını etiketleyerek yaptığı paylaşımda hatanın düzeltilmesi talebinde bulundu.

Bakanlık yaptığı paylaşımda, "Sevgili Twitter Destek, Her ne kadar Nijerya ile mükemmel ikili ilişkilerimizden ve yakın alfabetik benzerliğimizden memnun olsak da bizi "Norveç" olarak etiketlerseniz çok seviniriz. Not: Bu, Başbakan Store ve Dışişleri Bakanı Huitfeldt için de geçerli" ifadelerine yer verdi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar