Üç göçmen gemi dümeninde Nijerya'dan Kanarya Adaları'na gitti

Üç göçmen gemi dümeninde Nijerya'dan Kanarya Adaları'na gitti
Yayınlanma:
A+ A-
İspanya sahil güvenliği Nijerya’dan yola çıkan bir geminin su hizasında bulunan dümen bölümünde 11 gün boyunca seyahat eden 3 göçmeni kurtardı. Susuzluk çektiği belirtilen göçmenler tedavi altına alındı

Artı Gerçek - İspanya sahil güvenliği tarafından pazartesi günü yapılan açıklamada “Bu öğleden sonra sahil güvenlik botu, Las Palmas (Kanarya Adaları) limanına demirlemiş ve Nijerya'dan gelen Althini II gemisinin dümen bölümünde bulunan üç kaçak yolcuyu kurtardı. Sağlık ekipleri tarafından tedavi altına alındılar” dendi.

Malta bandıralı Althini II adlı petrol ve kimyasal madde taşıyan tankerin 17 Kasım’da Nijerya'nın Lagos şehrinden ayrıldığı ve 11 günlük yolculuğun ardından Kanarya Adaları'na ulaştığı açıklandı.

Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda göçmenlerin suyun hemen üzerindeki dümen bölümüne sığındığı görüldü.

Kurtarılan üç Nijeryalı göçmenin hipotermi ve susuzluk belirtileri gösterdiği ve hastanede tedavi altına alındıkları duyuruldu.

DAHA ÖNCE DE AYNISI YAŞANDI

Akdeniz rotasındaki kontrollerin sıkılaşmasının ardından 2019 sonundan itibaren Kuzey Afrika'dan Kanarya Adaları'na gelen göçmenlerin sayısı arttı.

2020'nin ekim ayında yine Lagos'tan yola çıkan ve 10 gün sonra Las Palmas'a ulaşan bir petrol tankerinin dümen bölümünde dört Nijeryalı göçmen bulunmuştu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar