Ahmet Ahlatcı, borsadaki hareketin arkasındaki ismi açıkladı

Ahmet Ahlatcı, borsadaki hareketin arkasındaki ismi açıkladı
Borsada özellikle bankacılık sektörü hisselerindeki hareketten dolayı suçlanan Ahlatcı Yatırım'ın sahibi Ahmet Ahlatçı, söz konusu işlemleri yapan kişinin adını açıkladı.

Borsada tarihi operasyonun detayları ortaya çıkmaya başladı. Özellikle hareketin ana kaynağı olan vadeli işlemlerdeki hareketle ilgili dikkatleri üzerinde toplayan Ahlatçı Yatırım’ın sahibi Ahmet Ahlatcı, Odatv'ye açıklamada bulundu.

Hakkındaki iddiaların sorulduğu Ahmet Ahlatcı, Odatv’ye yaptığı açıklamada kendilerinin sadece aracı kurum olduğunu belirterek, yapılan işlemlerin Ahlat Yatırım adına yapılmadığını söyledi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB), 18 Ağustos’ta dokuz ay sonra ilk kez faiz indirimine gitmesi ve politika faizini yüzde 13’e çekmesi bir anda gözlerin döviz kurlarına çevrilmesine neden olmuştu. Piyasalar kurlarda yukarı bir hareket beklerken bazı banka hisseleri ise tavan seviyeye yükselmişti.

Söz konusu haberde, bu olayın belirtildiğini söyleyen Ahlatcı, işlemlerin bir yatırımcı tarafından yapıldığını ifade ederek, "Biz bir aracı kurumuz. Söz konusu işlemleri yapan kişi Mehmet Akdere, bizimle birlikte 11 yatırım şirketi ile daha iş yapmaktadır ve bizim özel bir müşterimiz değildir. Yapılan işlemler müşteri hareketidir. Bizim manipülasyon ile işimiz olmaz" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar