Bahçeli'den emekli maaşı zammı açıklaması: 'Zannediyorum kısa sürede sonuç verir'

Bahçeli'den emekli maaşı zammı açıklaması: 'Zannediyorum kısa sürede sonuç verir'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, emekli maaşına ara zam sorusu üzerine cumhurbaşkanlığını işaret etti. Bahçeli "Cumhurbaşkanlığı hükümeti çok yönlü bir çalışma içerisinde. Zannediyorum kısa sürede sonuç verirler" dedi.

Artı Gerçek - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yasama yılının ikinci dönem açılışına katılmak üzere TBMM'ye geldi.

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bahçeli, emekli maaşlarıyla ilgili bir görüşmelerinin olup olmadığının sorulması üzerine, "Bizim tekrar özel bir görüşmemiz olmadı. Ama cumhurbaşkanlığı hükümeti çok yönlü bir çalışma içerisinde. Zannediyorum kısa süre de sonuç verirler diye düşünüyoruz" dedi.

MHP, BAHÇELİ'NİN ÇAĞRISINA RET OYU VERMİŞTİ

Bahçeli, 11 Temmuz'da yaptığı açıklamada, memur maşlarına yapılan 8 bin liralık seyyanen zammın tüm emeklilere de uygulanması çağrısında bulunmuştu. Bahçeli, "Emeklilerimizi yapılan yüzde 25 maaş zammı gördüğümüz kadarıyla makul ve yeterli bulunmamıştır. İlk olarak memur maaşlarına ilavesi planlanan 8 binlik artışın kök ücrete ve aynısıyla emekli maaşlarına da yansıtılması beklentimiz ve talebimizdir" demişti.

Ancak, muhalefet partilerinin 8 bin liralık seyyanen zam teklifi, Bahçeli'nin açıklamalarına rağmen AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar