Bakanlıkta toplantı: Emeklinin bayram ikramiyesi belli oluyor

Bakanlıkta toplantı: Emeklinin bayram ikramiyesi belli oluyor
Yayınlanma:
A+ A-
Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ile Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin bayram ikramiyesini belirlemek üzere bugün biraraya geldi. En son 2021'de 100 lira zam yapılan bayram ikramiyesi bin 100 lira olmuştu.

Artı Gerçek - Bayram öncesi, emekliye verilecek ikramiyeye ne kadar zam yapılacağı merak konusu oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, ramazan ve kurban bayramları öncesi verilecek emekli ikramiyesi için bir görüşme gerçekleştirdi. Bakan Bilgin, TÜED ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, enflasyonun yarattığı tahribat nedeniyle emekli maaşlarında yeni düzenleme yapacaklarını söyledi.

Ergün, önceki gün yaptığı açıklamada emeklilere verilen bin 100 liralık ikramiyelerin, en düşük emekli aylığı olan 5 bin 500 liraya yükseltilmesini istemişti. Görüşmenin bu talep üzerine planlandığı öğrenilirken, yeni ikramiye tutarlarının da belirlenmesi öngörülüyor.

İKRAMİYE NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ramazan Bayramı 21 Nisan'da başlıyor. Emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin 1 hafta öncesinden hesaplara yatması bekleniyor.

Emekli ikramiyesine en son Nisan 2021'de 100 lira zam yapılmıştı. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar