Alkol ürünlerine zam geldi, daha büyük zamlar yolda

Alkol ürünlerine zam geldi, daha büyük zamlar yolda
Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bazı alkol ürünlerine zam geldiğini duyurdu, 'Önümüzdeki günlerde daha büyük ÖTV zammı kapıda' dedi.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından bazı alkol ürünlerinin zamlandığını duyurdu. Birçok ürüne zam yapıldığını belirten Aybaş, daha büyük zamların geleceğini de söyledi.

Aybaş, "Zamlar hayırlı olsun. Çoğu ürünlere kur farkı zam geçişi oldu, önümüzdeki günlerde daha büyük ÖTV zammı kapıda" dedi.

Aybaş’ın Twitter üzerinden paylaştığı yeni fiyat tarifesine göre pek çok alkol ürününe yüzde 10-20 arasında zam uygulandı.

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre sigara ve alkollü içkilerden alınan ÖTV oranı temmuz-aralık ayları arasında değiştirilmedi.

Özel Tüketim Vergisi Kanunu’nun 12'nci maddesine göre, ÖTV ilgili mallar için belirtilen asgari maktu vergi tutarlarının ocak ve temmuz aylarında, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından ilan edilen üretici fiyat endeksinde son altı ayda meydana gelen değişim oranında, bu değişimin ilanı gününden geçerli olmak üzere yeniden belirleniyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar