Büyükçekmece'deki 55 milyon dolarlık TV kulesi icradan satılıyor

Büyükçekmece'deki 55 milyon dolarlık TV kulesi icradan satılıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Büyükçekmece'deki TV kulesi 249 milyon 395 bin lira bedelle icradan satılacak. Kule ve içinde yer aldığı 8 bin metrekarelik alan 1 Ağustos itibarıyla satışa çıkarılacak.

Artı Gerçek - Büyükçekmece'deki Avrupa'nın dördüncü, dünyanın da en büyük 17'nci TV kulesi, icralık oldu. Yapımına 1998 yılında başlanan ve 55 milyon dolara yapılan kule ve içinde yer aldığı 8 bin metrekarelik alan 249 milyon 395 bin lira bedelle satışa sunulacak.

Büyükçekmece 1. İcra Hukuk Mahkemesi kararınca satışa çıkarılan televizyon kulesinin de içinde bulunduğu 8 bin metrekarelik arsada ekipler keşif yaptı. Deniz ve göl manzaralı arsanın, kuleye ait inşa halindeki otopark ve çok amaçlı salon yapılarının bulunduğunu belirleyen ekipler, televizyon kulesi, restoran, seyir terası, dükkan, TV yayın merkezinin tamamlandığını ancak yüzde 24 oranında yıpranma payı olduğunu, otopark ve çok amaçlı salonun yüzde 35 eksik kısmının bulunduğunu tespit etti.

249 MİLYON 395 BİN LİRAYA SATILACAK

Show Haber'in aktardığına göre, restoran, seyir terası, dükkan, TV yayın merkezi, elektronik, dış ve iç donanımı gibi kule ve diğer bölümlerin özelliklerini ve bunların bedellerinin belirleyen ekipler, televizyon ile yayıncılık kulesi olarak inşa edilen dava konusu binada yapılan incelemelerde, televizyon yayını yapabilmek için gerekli elektronik teçhizatların ve verici sistemlerin bulunmadığı da kayda geçti.

Keşif sonunda arsa değeri 112 milyon lira, yapısal kısımların değeri 131 milyon 300 bin lira, elektrik-elektronik kısımların değeri 929 bin lira, mekanik kısımların değeri ise 5 milyon 165 bin lira olarak belirlendi. Yapının toplam satış bedeli ise 249 milyon 395 bin lira oldu.

Büyükçekmece 1. İcra Dairesinin ilanına göre arsa ve içindeki yapılar 1 Ağustos itibarıyla satışa çıkarılacak.

Öne Çıkanlar