Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan asgari ücret açıklaması: Ekonomik gelişmeler değerlendirilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan asgari ücret açıklaması: Ekonomik gelişmeler değerlendirilecek
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asgari ücrete ilişkin açıklama yaptı. Yılmaz, "Asgari ücret müzakereleri başlayacak. Yaşanan ekonomik gelişmeler değerlendirilecek ve uzlaşmayla sonuçlandırılacak" dedi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz asgari ücret görüşmeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Yılmaz, "Asgari ücret müzakereleri başlayacak. Yaşanan ekonomik gelişmeler değerlendirilecek ve uzlaşmayla sonuçlandırılacak" dedi.

Yılmaz, asgari ücrete ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

"Komisyon toplanacak biliyorsunuz tek taraflı bir müzakere değil. İşçi tarafı var işveren tarafı var ve kamu tarafı var. Bu müzakereler başlayacak mutlaka yaşanan bir takım gelişmeler, enflasyon başta olmak üzere değerlendirilecek. Bir uzlaşma ile sonuç çıkacak. Bu müzakereleri bekleyelim, şimdiden tartışmanın anlamı yok. Bu müzakerelerin sonucunu şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti'nin kurulduğu günden beri felsefesi şu olmuştur; çalışanları, geniş kesimleri enflasyona ezdirmemek ve onların yanında olmak. Cumhurbaşkanımız bu temel bir ilkesidir, yeni bir hadise değildir." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar