Emekliler için dijital kimlik kartı: Peki kart nasıl alınacak, hangi emekliler yararlanabilecek?

Emekliler için dijital kimlik kartı: Peki kart nasıl alınacak, hangi emekliler yararlanabilecek?
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emeklilere yönelik indirim gibi duyurular için kurduğu 'emekliler.gov.tr' internet sitesini erişime açtı. Ayrıca 'Emekli Dijital Kimlik Kartı'nın duyurusu yapıldı. Peki 'Emekli Dijital Kimlik Kartı' nasıl alınacak?

Artı Gerçek - Emeklilere yönelik seyyanen zam sözünü yerine getirmeyen hükümet, günlük hayatta pek karşılığı olmayan 'Emekli Dijital Kimlik Kartı'nı kullanıma aldı.

65 YAŞ ALTI EMEKLİYE SU BİLE YOK!

Kurumun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Türkiye Yüzyılı emektarlarımızın 'Emekli Dijital Kimlik Kartı' hazır. Emeklilerimize özel yapılan indirimler ve birçok fırsatlara 'http://emekliler.gov.tr' adresi üzerinden erişebilirsiniz" bilgisi verildi. Ancak bu kart, 65 yaş ve üstü emeklilere verilecek.

DİJİTAL KART NASIL OLUŞTURULACAK?

SGK'nin paylaşımında 'emekliler.gov.tr' internet sitesi üzerinden 'dijital kimlik kartı'nın nasıl oluşturulacağına ilişkin videoya da yer verildi.

Buna göre, emekliler, oluşturulduktan sonra PDF çıktısı alınacak dijital kimlik kartı üzerindeki QR kodla kendilerine özel indirimlerden faydalanabilecek. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar