Evini yüksek fiyattan ilana koyan ev sahibine 349 bin lira ceza

Evini yüksek fiyattan ilana koyan ev sahibine 349 bin lira ceza
Yayınlanma:
A+ A-
Ticaret Bakanı Yardımcısı Mahmut Gürcan, evini piyasa rayicinin üzerinde bir fiyatla ilana koyarak, daire fiyatlarında 'köpük' oluşturduğu gerekçesiyle bir kişiye 349 bin lira ceza kesildiğini açıkladı.

Artı Gerçek - Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, ikinci el konut piyasasında fahiş fiyat uygulayarak spekülasyon yaptığı gerekçesiyle bir kişiye 349 bin TL idari para cezası kesildiğini açıkladı.

Gürcan, sosyal medya hesabından ikinci el daireleri yüksek fiyattan ilana koyanlarla ilgili açıklama yaptı. Gürcan, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"İkinci el daireleri piyasa gerçekleri ile örtüşmeyen fiyatlarla ilana koyarak daire fiyatlarında köpük oluşturmaya çalışan spekülatörlere karşı mücadelemiz aralıksız devam ediyor!

Bu kapsamda yapılan denetimler neticesinde ikinci el konut piyasasında fahiş fiyat uygulayarak spekülasyon yapan bir kişiye 349 bin TL idari para cezası uygulanmış olup, piyasa dengesini bozmaya yönelik faaliyetlerde bulunanlara karşı idari yaptırımlar uygulanmaya devam edecektir. Fahiş fiyat artışlarını önlemeye yönelik çalışmalarımızı etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğiz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar