'Havadaki yasak' hisseleri kötü vurdu

'Havadaki yasak' hisseleri kötü vurdu
ABD ve İngiltere'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelerden gelecek yolcular için uygulamaya koyduğu elektronik cihaz kısıtlaması sonrası...

ABD ve İngiltere'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelerden gelecek yolcular için uygulamaya koyduğu elektronik cihaz kısıtlaması sonrası havacılık hisseleri düşüşe geçti.

EKONOMİ – ABD'nin kararının ardından İngiltere'den dün yapılan açıklamada, benzer bir kısıtlamanın uygulanacağı havalimanı ve havayolu şirketlerinin arasında İstanbul ve İstanbul'dan İngiltere'ye uçan THY ve Pegasus havayolu şirketlerinin de bulunduğu açıklandı. ABD'nin kısıtlamalara tabi olacak havalimanları listesinde İstanbul yer alıyor.

ABD ve İngiltere'nin Türkiye'nin de dahil olduğu bazı ülkelerden havayolu ile gelecek
yolcuların güvenlik gerekçesiyle cep telefonundan büyük elektronik cihazları kabine almalarının yasaklanması sonrası havacılık hisseleri düşüşte.

ABD, THY dahil bazı yabancı havayollarıyla ülkeye gelen yolcuların cep telefonundan büyük elektronik cihazlarını kabine almalarını yasakladı.

ABD ve İngiltere'nin aldığı karar, THY, Pegasus ve AtlasGlobal'i etkiliyor. İki ülkenin aldığı söz konusu kararların ardından havacılık hisseleri bu sabah endeksten negatif ayrıştı.

Sabah saatlerinde THY hisseleri yüzde 2.96 kayıpla 5.57 liradan, Pegasus hisseleri yüzde 1.49 düşüşle 14.54 liradan, TAV Havalimanları yüzde 2.43 kayıpla 14.37 liradan işlem gördü.

Öne Çıkanlar