İstikbal'e atanan kayyım, 20 milyon Euro ile kayboldu

İstikbal'e atanan kayyım, 20 milyon Euro ile kayboldu
Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Haziran 2022 00:48
A+ A-
CHP Kayseri Milletvekili Arık, ' 2018'de Başbakan Binali Yıldırım'a Laçinel'i sordum, 4.5 yıldır yanıt bekliyorum. Ama 20 milyon Euro ile kayıp' dedi.

Ertunç Laçinel (Fotoğrafta)


CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Boydaklar'a ait olan ve Erciyes Anadolu Holding adını alan şirkete atanan CEO'nun 20 milyon Euro (360 milyon lira) ile kayıplara karıştığını söyledi.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre CHP'li Arık, Kayseri'de TMSF'ye devredilen, Erciyes Anadolu Holdingi Meclis'te gündeme getirdi ve şunları söyledi:

'TURKUAZ MEDYAYA MİLYONLARCA DOLAR AKTARILMIŞ'

"Şirketin başına 2016 yılında 5 kişiden oluşan bir kayyum heyeti atandı, kayyumun başına da ‘Ertunç Laçinel' isminde biri getirilir.

Şimdi, Laçinel nerede? Kayseri'nin 20 milyon Eurosu nerede? 2018'de Başbakan Binali Yıldırım'a Laçinel'i sordum, 4.5 yıldır yanıt bekliyorum. Ama 20 milyon Euro'yla (360 milyon lira) kayıp.

Holding ise AKP emrinde ve onlar nereye, ne kadar para derse, oraya harcanıyor. Turkuaz medyaya milyonlarca dolar para aktarılmış ama tarafsız yayıncılık yapanlara tek kuruş yok. Holding, AKP'nin arka bahçesi gibi yönetiliyor."

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş da "FETÖ'ye aidiyeti, iltisakı nedeniyle yönetimine el konulan şirketlere kayyum atama yetkisi TMSF'ye bırakıldı. Bugün itibarıyla TMSF'nin kayyumluk yaptığı şirket sayısı 682'dir. Yaklaşık 46 bin çalışanın olduğu, aktif büyüklükleri 70.3 milyar lira seviyesindeki bu şirketlerin nasıl yönetiliyor? Bu şirketlerde tüyü bitmemiş yetimin hakkı var" açıklaması yaptı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar