Maliye Bakanlığı, ABD'li üç şirkete tahvil artırım yetkisi verdi

Maliye Bakanlığı, ABD'li üç şirkete tahvil artırım yetkisi verdi
Hazine ve Maliye Bakanlığı, dolar cinsinden Ocak 2028 vadeli tahvilin artırımı için Bank of America, Goldman Sachs ve J.P. Morgan'a yetki verdi. Hazine, Ocak 2028 vadeli dolar cinsi tahvilin yeniden ihracıyla 2 milyar dolar borçlandı.

Artı Gerçek - Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ocak 2028 vadeli dolar cinsi tahvilin yeniden ihracıyla 2 milyar dolar borçlanırken, ihraçta 1 milyar dolar talebin yabancı resmi bir kurumdan geldiği belirtildi. Bloomberg'in haberine göre, yeniden ihraçta getiri yüzde 9 oldu. Kasım'da yapılan borçlanmada maliyet yüzde 10 olarak belirlenmişti.

Yeniden ihracın 2 milyar dolar ile tamamlanması halinde Hazine bu yılı uluslararası piyasalardan 11 milyar dolar borçlanma hedefini yakalamış olacak. Hazine geçen yıl 10 milyar dolar borçlanmıştı.

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanlığı, dolar cinsinden Ocak 2028 vadeli tahvilin artırımı için 3 kuruluşa yetki verdi. Konuya ilişkin bakanlığın internet sitesinde şu duyuru yapıldı: "Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2022 yılı dış finansman programı çerçevesinde ABD doları cinsinden Ocak 2028 vadeli tahvilin artırımı için bugün Bank of America, Goldman Sachs ve J.P. Morgan'a yetki vermiştir." (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar