Nebati'den EYT'de ilk maaşlar hakkında açıklama: Biz hazırız

Nebati'den EYT'de ilk maaşlar hakkında açıklama: Biz hazırız
Yayınlanma:
A+ A-
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den "EYT’liler ilk maaşı ne zaman alacaklar?" sorusuna yanıt: Zannedersem yasa önümüzdeki ay ete kemiğe bürünmüş olur. Biz hazırız.

Artı Gerçek - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinde maaş ödemeleri için bakanlık olarak hazır olduklarını söyledi. Nebati, "Zannedersem yasa önümüzdeki ay ete kemiğe bürünmüş olur" dedi.

Hürriyet gazetesi yayın yönetmeni Ahmet Hakan ile bir söyleşi gerçekleştiren Nebati, "EYT’liler ilk maaşı ne zaman alacaklar?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Cumhurbaşkanı’mızın bu konudaki duruşu belliydi. Biz EYT ile ilgili tedbirimizi aldık. Hazırlandık. Biz hazırlıklıyız. Süreç tamamen kendi mecrasında yürüyor. Yasa çıktıktan sonra Çalışma Bakanlığı tarafından tamamlanması gerekiyor. Zannedersem yasa önümüzdeki ay ete kemiğe bürünmüş olur. Biz hazırız."

Ahmet Hakan, "Nebati’nin keyfi yerinde" başlığıyla yayımlanan söyleşide, Hazine ve Maliye Bakanı'nın "enflasyonun düşmeye başlamasıyla birlikte karamsarlığı üzerinden tamamen attığını", “Nasılsınız?” sorusuna "Keyfim yerinde" diye cevap verdiğini yazdı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar