'Şahane Kasım'ın en çok satanı iPhone 11

'Şahane Kasım'ın en çok satanı iPhone 11
Yayınlanma:
A+ A-
MediaMarkt'ın 'Şahane Cuma'yı da içine alan 22-28 Kasım tarihleri arasındaki alışveriş istatistiklerine göre, en çok iPhone 11 128 GB beyaz renkli akıllı telefon satıldı.

Artı Gerçek - Dijital market MediaMarkt, en cazip tekliflerin sunulduğu 'Şahane Cuma'yı da içeren 22-28 Kasım tarihleri arasındaki kampanya sürecine ilişkin verileri açıkladı.

Buna göre, tüketicilerin sepet ortalamasında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 119’luk bir artış yaşanırken, mağaza ziyaretleri ise yüzde 47 yükseldi. MediaMarkt, satış tutarında yüzde 187’lik bir artış elde etti.

Satın alınan ürünler kategori bazlı ele alındığındaysa ilk sırada akıllı telefonlar yer alıyor. Bunu bilgisayar donanımları, süpürge, televizyon ve beyaz eşya kategorisi takip ediyor.

Yapılan alışverişler ürün olarak incelendiğinde tüketicilerin en çok Apple iPhone 11 128 GB aldığı görülüyor. Tüketiciler bu modelin en çok beyaz rengini tercih ederken en çok satılan ikinci ürün ise aynı cihazın siyah versiyonu olarak ön plana çıkıyor. Listesin 3’üncü sırasında Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop 2 Pro Robot Süpürge yer alırken, bunu iPhone 11 64 GB ve iPhone 13 128 GB izledi. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar