Şarap fiyatlarına yüzde 15 ve yüzde 25 arası zam geldi

Şarap fiyatlarına yüzde 15 ve yüzde 25 arası zam geldi
Yayınlanma:
A+ A-
Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, şarap zammını 'şarap' demeden duyurdu. Açıklamaya göre; şaraba yüzde 15 ve yüzde 25 arası zam geldi. Ayrıca Süryani şaraplarının fiyatları da yüzde 50-60 oranında arttı.

Artı Gerçek - Daha önce zamlı fiyat listesini paylaştığı için 237 bin lira ceza kesilen Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, bu kez şarap zammını 'şarap' demeden duyurdu.

“Üzüm suyundan yapılan fıçılarda olgunlaşıp fermante olan içime hazır hale gelen kırmızı ,beyaz,ve rose renklere sahip 75 cl cam şişede üretimi yasal satışı serbest olan meyve özlü ürün çeşitlerine yüzde 15/25 arası zam güncellemesi geldi” ifadelerini kullanan Aybaş, “Bu üzüm suyunun Mardin Midyat bölgesindeki şişelenmiş satışı hazır hali olan Wine (Süryani) ürünlere de yüzde 50-60 oranında yüksek fiyat güncellemesi zammı gelmiştir” dedi.

Aybaş, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın kendisine gönderdiği tebligatı paylaşarak 'tüketici ile alkollü içkiler fiyat paylaşımını tüketici ile yapmanın yasak olduğu gerekçesi' ile kendisine 50 bin lira ile 250 bin lira arası idari para cezası kesileceğini duyurmuştu. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar