Sony, Türkiye pazarından kamera hariç çekiliyor

Sony, Türkiye pazarından kamera hariç çekiliyor
Yayınlanma:
A+ A-
Teknoloji firması Sony, kamera grubu hariç Türkiye pazarından çıkıyor. Sony'den yapılan açıklamada, TV ve ses sistemleri alanında Türkiye faaliyetinin durdurulacağı doğrulandı.

Artı Gerçek - Sony, kurlardaki yüksek dalgalanma ve maliyet dengesizliği ile tedarik sorunları nedeniyle Türkiye pazarındaki faaliyetlerini büyük oranda kesiyor. Şirketin önümüzdeki günlerde televizyon, kulaklık, konsol gibi satışlarını distribütörlerle, ithalatçı garantili olarak yapacağı belirtiliyor. Alınan karar sonucu çok sayıda çalışanın işten çıkartılacağı da ifade ediliyor.

İnceleme.co’dan Mert Yamak, sosyal medya hesabından, Sony'deki gelişmemelere ilişkin şunları yazdı: "Sony’nin Türkiye’den çekileceği bir süredir konuşuluyordu. Aldığım net bir duyuma göre Sony, kamera grubu hariç Türkiye ofisini kapama kararı aldı. Şirket artık diğer ürün gruplarına (TV, kulaklık, konsol vb) TR pazarında olmayacak."

SONY AÇIKLAMA YAPTI

Sony ise söz konusu haberler üzerine açıklama yaparak, büyük oranda Türkiye pazarından çekileceğini doğruladı. Açıklama şöyle: "Türkiye'den yüzde 100 çıkacağı haberleri doğruyu yansıtmamaktadır. TV ve ses sistemleri dışında kalan hizmetlerin yanı sıra, satış sonrası ve müşteri hizmetleri konusunda da hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir." (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar