Tarım Kredi’den 'pahalı’ iddiasına yanıt: Her zaman daha ucuzuz

Tarım Kredi’den 'pahalı’ iddiasına yanıt: Her zaman daha ucuzuz
Tarım Kredi Kooperatifleri, marketlerindeki ürün fiyatlarının zincir marketlerden çok farklı olmadığı yönündeki haber ve yorumlara yanıt verdi. Açıklamada, Tarım Kredi ürünlerinin diğer marketlerden her zaman daha ucuz olduğu savunuldu.

Artı Gerçek - İktidarın enflasyon konusunda hedef aldığı BİM ve diğer zincir marketlere alternatif gösterilen Tarım Kredi marketlerindeki ürün fiyatları da tartışma konusu oldu.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi), marketlerinde satışa sunulan ürünlerden yapılan fiyat karşılaştırılmasına tepki gösterdi. Kurumun açıklamasında, Tarım Kredi Kooperatif market şubelerinin 'birinci marka ürünü' ile diğer marketlerin 'ikinci marka ürünlerinin' kıyaslandığı ifade edilerek şöyle denildi:

'MUKAYESELER GERÇEĞİ YANSITMIYOR'

"Tarım Kredi market şubelerimizde satışa sunulan ürünlerimizden fiyat karşılaştırılması yapılan ayçiçek yağı, pirinç ve çayda yapılan mukayeseler gerçeği yansıtmamaktadır. Günlük fiyat dalgalanmaları hariç, Tarım Kredi Kooperatif marketlerinin indirim kampanyasındaki birinci marka ürünlerimiz her zaman sektördeki diğer paydaşlarımızın birinci markasından, ikinci marka ürünlerimiz de ikinci marka ürünlerinden daha ucuzdur. Ayçiçek yağında farklı segmentteki ürünler karşılaştırılarak 'Tarım Kredi Kooperatif marketleri pahalı ürün satıyor' algısı oluşturulmak istenmektedir. Pirinçte ise Tarım Kredi Kooperatif marketlerindeki birinci kalite yerli Osmancık-Baldo pirinç ile diğer marketlerin ithal Çin ve ikinci kalite Luna pirinci mukayese edilmektedir. Çayda da Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde satılan birinci sürgün filiz çayı ile rakiplerin üçüncü sürgün harman çayı mukayese edilmektedir."

Açıklamada, kuruma bağlı marketlerde, 70 ana ürün grubunda yaklaşık 400 ürün çeşidinin, sektördeki diğer paydaşlardan daha uygun fiyatlarla tüketicilere sunulduğu öne sürüldü. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar