Ünlü patronlar 'Yeşil'lenecek

Ünlü patronlar 'Yeşil'lenecek
İhracat yapan firmaların patron veya çalışanlarına, ihracat tutarına göre bir ila beş adet arasında değişen miktarda yeşil pasaport verilecek. EKONOMİ...

İhracat yapan firmaların patron veya çalışanlarına, ihracat tutarına göre bir ila beş adet arasında değişen miktarda yeşil pasaport verilecek.

EKONOMİ – Pasaport Kanunu'nda yapılan değişiklikle yılda ortalama 1 milyon dolar ve üzerinde ihracat yapan firmaların patron veya çalışanlarına, ihracat tutarına göre bir ila beş adet arasında değişen miktarda yeşil pasaport verilecek. Bu hak, 100 milyon dolar ve üzerinde ihracat yapan firmalarda beş adede kadar çıkacağı için dev holdingler de yeşil pasaport zengini olacak. Büyük holdingler, onlarca ihracatçı şirketleri sayesinde çok sayıda yeşil pasaport alabilecekler.

Yeşil pasaport alabilecek ünlü patronlardan bazıları da şöyle:

Rahmi Koç, Ömer Koç, Ali Koç, Semahat Arsel, Caroline Koç, İpek Kıraç, Güler Sabancı, Erol Sabancı, Suzan Sabancı Dinçer, Sevil Sabancı, Serra Sabancı, Zafer Kurtul, Şevket Sabancı, Ali Sabancı, Şarık Tara, Sinan Tara, Murat Ülker, Ali Ülker, Bülent Eczacıbaşı, Faruk Eczacıbaşı, Ahmet Nazif Zorlu, Zeki Zorlu, Selçuk Yaşar, Mustafa Selim Yaşar, Abdülkadir Konukoğlu, Mehmet Cengiz.

Öne Çıkanlar