Adana'da sendikacıya sürgün protestosu: 'Ayrımcılık ve baskı sürgünlerle ayyuka çıkmıştır'

Adana'da sendikacıya sürgün protestosu: 'Ayrımcılık ve baskı sürgünlerle ayyuka çıkmıştır'
Yayınlanma:
A+ A-
Haber Sen Adana 7 Nolu Şube Sekreteri Ahmet Aydoğan, Erzurum’un Şenkaya ilçesine sürgün edildi. KESK Adana Şubeler Platformu, Aydoğan'ın sürgün edilmesini protesto etti.

ADANA - Cemal Paşa Postanesi önünde düzenlenen eylemde konuşan sürgün edilen Ahmet Aydoğan, hükümet ve idarecilerin adaletsizlikte ve liyakatsız atamalarda sınır tanımadığını belirtti. Aydoğan, "Biz KESK üyeleri onurumuzla, şerefimizle, vicdanımızla yaşamaya devam edeceğiz Bütün karanlığa, bütün baskılara rağmen adaleti savunmaya devam edeceğiz. Bu birilerine dert olsun. Dimdik durduk kimseye boyun eğmedik" dedi. Aydoğan, önce müzakere yoluna gideceklerini, sonuç almaları durumunda mahkemeye başvuracaklarını söyledi.

whatsapp-image-2023-09-21-at-14-24-25.jpeg

Basın açıklamasını okuyan Haber Sen 7 Nolu Şube Basın Yayın Eğitim Sosyal ve Dış İlişkiler Sekreteri Gülcan Aydın ise "Muhalif hiçbir sesin çıkmasına tahammülü olmayan, her geçen gün demokrasiden, çok seslilikten biraz daha uzaklaşan yönetimler, emekçiden yana itirazlarını ve taleplerini dile getiren sendikamıza hukuksuz saldırılarını arttırıyor. Sürgün edilen arkadaşlarımızın ortak özellikleri işyerlerinde posta emekçilerin hakkını savunmaları, mobbing ve baskıya karşı çıkmaları, emekçilerin mali sosyal özlük hakları için mücadele etmeleridir" diye konuştu.

whatsapp-image-2023-09-21-at-14-25-01-1.jpeg

'BASKI AYYUKA ÇIKMIŞTIR'

Haber Sen 7 Nolu Şube Sekreteri Ahmet Aydoğan'ın sürgün edilmesini kabul etmediklerini vurgulayan Aydın, şöyle devam etti:

"Ahmet Aydoğan’ın niçin sürgün edildiğini biliyoruz. Kimsenin cesaret edemediği liyakatsizleri her gün teşhir etmiştir. Sendikasına bakılmaksızın haksızlık yaşayan tüm PTT emekçilerinin yanında yer almıştır. PTT’yi hiçleştiren, zarar ettiren, sarı sendikaların çiftliği haline getirenleri eleştirmiştir. Her vatandaşın hakkı olan fikirlerini anayasadan aldığı güçle ifade etmiştir. Örgütlü bulunduğumuz PTT’de uğradığımız sendikal ayrımcılık ve baskı son yaşanan sürgünlerle ayyuka çıkmıştır. Sendikal faaliyet yürüten şube yöneticilerimizi ve üyelerimizi, yetki aldığımız iş yerlerinden kilometrelerce uzağa ve örgütlenme alanının dışına sürerek faaliyetlerini engellemeye çalışıyorlar. İnsanca yaşama ve çalışma talebi, bu ülkenin kurumlarına sahip çıkma çabası suç değildir. PTT emekçilerinin insanca koşullarda yaşaması ve çalışabilmesi için mücadele ettik, ediyoruz, edeceğiz." (Artı Gerçek)

Öne Çıkanlar