Baskılar nedeniyle intihar eden THY çalışanı Ömer Koray Özbay defnedildi: Aramadılar, çünkü suçlular

Yayınlanma:
A+ A-
Çektiği video ve yazılı notla "3 yıldır işkence çekiyorum" diyerek intihar eden Ömer Koray Özbay 'ın annesi, cenaze töreninde isyan etti, "Benim oğlumun başını yediniz" diyen anne, kurumda yaşanan mobbinge dikkat çekerek peşini bırakmayacağını söyledi.

Artı Gerçek - Baskı gördüğü ve kandırılarak işinden edildiğini anlatarak intihar eden Türk Hava Yolları’nın (THY) yer hizmetleri şirketi Turkish Ground Services (TGS) çalışanı Ömer Koray Özbay, bugün Eskişehir’de toprağa verildi. Oğlunun tabutu başında konuşan Kader Özbay, “Gençlerimizi öldürüyorlar. Torpille işe koyuyorlar. Benim oğlumu götürdüler” diyerek isyan etti ve bu işin peşini bırakmayacağını söyledi.

Özbay’ın cenazesi bugün Eskişehir’de kaldırıldı. Cenazede konuşan Özbay’ın annesi, “Benim oğlumun başını yediniz. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Hepsinin her şeyi ortaya çıkacak. Bunun hesabını soracağız milletçe. Benim oğlumu mahvettiler, benim oğlumun canına kastettiler. Benim çocuğum pırıl pırıldı. Bu muydu mükâfatı. Niye benim çocuğumu hedef aldılar. Kullandılar, paçavra gibi attılar benim evladımı. Ben onu bu günler için mi yetiştirdim. Hiç kimse aramıyor bile, çünkü suçlular. Dürüst insanların hali bu oluyor. Annelerin yürekleri yanıyor. Ben oğlumu böyle mi gönderecektim, böyle mi bekleyecektim. Adalet istiyoruz” dedi.

TGS İstanbul istasyonunda uzun yıllar çalıştıktan sonra kariyerinde yeni bir sayfa açmak için Japonya‘ya giden ancak THY’de yetkili Serkan Gündüz‘ün baskılarının dayanılmaz olduğunu belirterek intihar eden Ömer Koray Özbay, Serkan Gündüz’ün kendisini kandırdığını, hakkını aramak istediğinde ise Gündüz tarafından tehdit edildiğini açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar