Cengiz Holding önünde işçi protestosu

Cengiz Holding önünde işçi protestosu
Yayınlanma:
A+ A-
Satera şirketinde sendikal haklarına dair verdikleri mücadele nedeniyle 18 işçi işten atıldı. Holding önünde bir araya gelen onlarca işçi, işçiler geri alınmadıkları taktirde çadır eylemi başlatacaklarını duyurdu.

Artı Gerçek - Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Cengiz Holding bünyesinde yer alan Cengiz Enerji Sanayii ve Ticaret A.Ş. ile ortak olan Satera Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin sendikal hak mücadelesi veren 18 işçinin işine son verilmesini holding önünde protesto etti.

Protesto eylemine DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, işten atılan işçiler, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda işçi de katıldı. Eylemde, “Satera işçisi yalnız değildir” ve “Atılan işçiler işe geri alınsın” yazılı dövizler taşındı. Eylemde, “Her yer direniş”, “Satera’ya sendika halaylarla girecek” şeklinde sloganlar atıldı.

'GÜÇLERİNİ İKTİDARDAN ALIYORLAR'

Satera şirketinin suç işlediğini de belirten Çerkezoğlu, “Yasayı ayaklar altına alma cesaretini bu ülkeyi yöneten ve sırtlarını dayadıkları iktidardan alıyorlar. Onlar güçlerini iktidardan alıyor bizler ise her gün hayatını yeniden üreten işçilerden alıyoruz” diye konuştu.

Çerkezoğlu’nun konuşması ardından Satera’nın üç içinde atılan işçileri işe geri almaması durumunda Cengiz Holding önünde çadır eylemi başlatılacağı ifade edildi. (MA)

Öne Çıkanlar