Düzce'de iş cinayeti: Forklift devrildi, paletlerin altında kalan bir işçi öldü, bir işçi ağır yaralı

Düzce'de iş cinayeti: Forklift devrildi, paletlerin altında kalan bir işçi öldü, bir işçi ağır yaralı
Otomobil yan sanayi malzemeleri üretimi yapan bir tesiste forklift devrildi. Paletlerin altında kalan bir işçi ölürdü, bir işçi ise ayır yaralandı.

Artı Gerçek - Düzce’de, bir üretim tesisinde forkliftin devrilmesiyle paletlerin altında kalan 49 yaşındaki işçi Ahmet Sancak öldü, Mithat Derici ağır yaralandı.

Yeni Mahalle Hürriyet Caddesi'nde, otomobil yan sanayi malzemeleri üretimi yapan Öz-İş isimli firmanın üretim tesisinde meydana gelen olayda, tesiste palet taşıyan forklift devrildi. Devrilen forklifteki paletlerin altında kalan işçiler Ahmet Sancak ile Mithat Derici isimliağır yaralandı.

Diğer işçiler, paletleri Sancak ve Derici'nin üzerinden kaldırdı. Durum, 112 ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalede bulunduğu yaralılar, ambulansla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastanedeki yaralılardan Ahmet Sancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı, Mithat Derici'nin tedavisi devam ediyor. Polis, forklifti kimin kullandığının tespit edilmesi ile ilgili çalışma başlatılırken, soruşturma sürüyor. (DHA)

Öne Çıkanlar