Fatih'te tadilattaki otelde yangın: İki işçi mahsur kaldı

Yayınlanma:
A+ A-
Fatih'te tadilat halindeki bir otelin depo kısmında çıkan yangında iki işçi mahsur kaldı. İşçiler itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Artı Gerçek - İstanbul Fatih'te Millet Caddesi üzerinde tadilat halindeki beş katlı bir otelin depo kısmında yangın çıktı. Depodaki çarşafların tutuşmasıyla yoğun duman oluşurken, dumanlar kısa sürede bütün oteli doldurdu. O sırada otelde tadilat çalışmalarını yapan iki işçi mahsur kaldı. Dumanları görenler durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Gelen ekipler, depoda tutuşan çarşaflara müdahale etmeye başlarken mahsur kalan iki işçi ise merdivenli itfaiye aracıyla kurtarıldı. Yangın kısa sürede ekipler tarafından kontrol altına alındı. Yangın sırasında otelin bitişiğindeki binalarda oturanlar da büyük panik yaşadı. Bina sakinlerinden Gülnihal Gencer, yangının kendi binalarında çıktığını sanıp aşağı indiğini ancak yatalak iki hastası olduğu için çok telaşlandığını belirterek, "Haberimiz yoktu eczacımız aradı eviniz yanıyor diye. Baktık bizim terasa doğru dumanlar yoğun bir şekilde geliyor. Aşağı indik" dedi. (DHA)

Öne Çıkanlar