İliç’te toprak altından otomobil çıkarıldı: İçinden bir kişinin cesedi çıktı

İliç’te toprak altından otomobil çıkarıldı: İçinden bir kişinin cesedi çıktı
Maden faciasının yaşandığı Erzincan İliç'te toprak altından içerisinde bir kişinin cesedinin bulunduğu otomobil çıktı. Araçta ikinci bir kişinin olup olmadığı araştırılıyor.

Artı Gerçek - Erzincan’ın İliç İlçesi’nde Anagol Altın Madeni Bölgesi’nde içerisinde bir kişi bulunan bir otomobil bulundu. İkinci bir kişinin olup olmadığı ise araştırılıyor.

Erzincan-İliç’te 13 Şubat’ta Anagold Madencilik tarafından işletilen Çöpler Altın Madeni’nde siyanürlü toprağın kayması nedeniyle dokuz işçi göçük altında kalmıştı.

5 Nisan tarihinde dokuz işçiden biri olan Uğur Yıldız’ın cesedine ulaşıldı ancak sekiz işçi hala toprak altında kurtarılmayı bekliyor.

Munzur Press'in haberine göre; bugün bir gelişme daha yaşandı. Erzincan’ın İliç İlçesi’nde Anagol Altın Madeni Bölgesi’nde içerisinde bir kişinin bulunduğu bir otomobil bulundu.

Sabırlı Deresi bölgesinde bulunan otomobille ilgili çalışma başlatıldı. Bölgeye gelen cumhuriyet savcısı inceleme başlatırken, AFAD ekipleri de bulunan otomobilin çıkartılması çalışmalarını sürdürüyor.

Bulunan otomobilin içerisinde bir kişiye ait ceset çıkarıldı. Araç içerisinde ikinci bir kişinin olup olmadığına ilişkin çalışmalar ise devam ediyor. (Kaynak)

Öne Çıkanlar