İzmir'de basın kampı: 'Yol Arıyoruz'

İzmir'de basın kampı: 'Yol Arıyoruz'
Basın Özgürlüğü ve Medya Araştırmaları Derneği (BAMAD) tarafından düzenlenen basın kampında, grevdeki basın emekçilerine destek mesajı yollandı. Forumların düzenlendiği kampa gazetecilerin yanısıra uzmanlar ve akademisyenler katılıyor.

Artı Gerçek - Basın Özgürlüğü ve Medya Araştırmaları Derneği tarafından İzmir Seferihisar'da 'Yol Arıyoruz' başlığıyla düzenlenen 1'inci İzmir Basın Kampı devam ediyor.

Kampın ilk etkinliğinde 'Yerel Medya için Alternatif Deneyimler' konuşuldu.

SPUTNİK'TE GREVDE OLAN GAZETECİLERE DESTEK

Forum öncesi yapılan tanışma etkinliğinde Sputnik Türkiye İşyeri Temsilcisi Necdet Eksilmez de yer aldı. Evrensel'in aktardığına göre, katılımcılar, haftalardır grevde olan Sputnik Türkiye emekçilerine alkışlarıyla destek verdi.

Forumda; İz Medya Yayınlar Koordinatörü Murat Attila, Ege'de Sonsöz Genel Yayın Yönetmeni Fatih Yapar, Bir TV Genel Yayın Yönetmeni Ümit Yaldız, Bursa Muhalif Gazetesi kurucusu Ozan Kaplanoğlu, Akdeniz Gerçek Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Songül Başkaya ve Can Radyo Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Kafalı konuşmacı olarak yer aldı. Forumun moderatörü ise gazeteci Sinem Uğurlu oldu.

Seferihisar Belediyesi'nin ev sahipliğinde 1 Ekim'e kadar sürecek olan kampa Türkiye'nin birçok yerinden 100'ün üzerinde gazeteci, akademisyen ve uzman katılıyor.

Öne Çıkanlar