İzmir'de yedi bin işçi eylemde: Talepler kabul edilsin

Yayınlanma:
A+ A-
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZELMAN'da anlaşma sağlanamaması üzerine binlerce işçi bir araya geldi. İşçiler taleplerinin kabul edilmesini istiyor.

Artı Gerçek - İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne (İZBB) bağlı İZELMAN’da çalışan yaklaşık 7 bin üzeri işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine binlerce işçi İZELMAN önünde protesto düzenledi.

Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel İş) İzmir 1 ve 3 Nolu Şubeler ile Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası (SODEMSEN) arasında dün yapılan görüşmede ücret artışları konusunda anlaşma sağlanamadı. Belediyenin önerdiği yüzde 40 zam teklifinin kabul edilmemesinin ardından sendika ve belediye yetkilileri bugün bir kere daha görüşme yaptı.

İŞÇİLER EYLEMDE

Görüşmenin sürdüğü sırada İZELMAN Genel Müdürlüğü önüne gelen binlerce işçi yüzde 75 zam tekliflerinin kabul edilmesini istedi. İşçiler sık sık "Sadaka değil toplu sözleşme", "İş, aş yoksa barışta yok", "Birleşe birleşe kazanacağız" ve "Zafer direnen emekçinin olacak" sloganları attı.

Genel Müdürlükteki görüşme devam ederken, işçilerinde bina önündeki bekleyişi sürüyor. (MA)

Öne Çıkanlar