Kimpack işçileri müdürle görüştü: 'Somut bir karşılık alıncaya kadar devam'

Kimpack işçileri müdürle görüştü: 'Somut bir karşılık alıncaya kadar devam'
Kimpack Plastik işçilerinin direnişi devam ediyor. İşçiler, somut bir karşılık alıncaya kadar iş bırakmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Artı Gerçek - Antep Başpınar Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) düşük ücretlere ve kötü çalışma koşullarına karşı işçi direnişleri devam ediyor. Düşük zam oranlarını kabul etmeyerek iş bırakan Kimpack Plastik (NAKSAN) işçileri bugün müdürün talebi üzerine görüşme gerçekleştirdi. İşçiler müdürün “Haftaya cumaya kadar taleplerinizi değerlendiririz, şimdi girip çalışın” ifadeleri üzerine somut bir karşılık alıncaya kadar iş bırakmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Emek Partisi (EMEP) Antep Milletvekili Sevda Karaca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla konuya ilişkin bilgi verdi. Karaca paylaşımında, "İşçilerle yan yanayız. Ortak iradeyle aldıkları her kararın arkasındayız" ifadelerini kullandı.

Karaca paylaşımında şunları söyledi:

"Kimpack işçileri eylemlerini sürdürüyor. İki gündür gece gündüz fabrika önünde bekleyen işçiler, taleplerinin karşılanmasını istiyor. İşçiler bugün müdürün görüşme talep etmesi üzerine fabrika yemekhanesine girerek bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, müdür işçilere, “Haftaya cumaya kadar taleplerinizi değerlendiririz, şimdi girip çalışın” dedi. İşçiler, bunun oyalama olduğunu söyleyerek, somut bir karşılık alıncaya kadar iş bırakmaya devam edecekleri cevabını verdi... İşçilerle yan yanayız. Ortak iradeyle aldıkları her kararın arkasındayız..."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar