Maraş’ta TEMSAN Makina işçileri de düşük zamlara karşı iş bıraktı

Maraş’ta TEMSAN Makina işçileri de düşük zamlara karşı iş bıraktı
Yayınlanma:
A+ A-
Asko Tekstil, Koza Halı, Şireci ve Artemis Halı direnişlerinin ardından Maraş’ta bulunan TEMSAN Makinada işçiler düşük zamma karşı iş bıraktı.

Artı Gerçek - Maraş Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve havalandırma üretimi yapan TEMSAN’da patronun aylıklara yüzde 34 zam yapması üzerine işçiler iş bıraktı.

Evrensel'in haberine göre; 200'den fazla işçinin dışarıda olduğunu, fabrikada üretimin durduğunu, idari bölümün çoğunluğunun da eyleme katıldığını aktardı.

Fabrikanın sürekli gündüz çalıştığını ve tek vardiya olduğunu aktaran işçiler, öğlen saatlerinde iş bıraktıklarını söyledi. Fabrikada aylıkların düşük olduğunu, teklif edilen yüzde 34 zam oranının kendilerini kurtarmadığını dile getiren işçiler, “Zamdan önce 10 bin lira ücret alan işçinin aylığı 13 bin lira oldu. Patronun verdiği zamma göre fabrikada asgari ücret ile 13 bin lira arasında değişiyor ücretler. Biz vasıfsız elemanın aylığı en az 15 bin lira, iş bilen adamın aylığı en az 18 bin lira olsun istiyoruz. Talebimizi patron kabul etmem dedi ama biz beklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. (Kaynak)

Öne Çıkanlar