ATM'lerde para çekenleri ilgilendiriyor! Yeni dönem başladı: Kimse üstelik fark etmedi

ATM'lerde para çekenleri ilgilendiriyor! Yeni dönem başladı: Kimse üstelik fark etmedi
Milyonlarca insanın kullandığı bankamatiklerle ilgili değişikliği Ziraat Bankası eski genel müdür yardımcısı Şenol Babuşçu x hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu... ATM kullanan herkesi ilgilendiren değişiklik

Son aylarda bankamatiklerden çekilen paraların artmasıyla birlikte, dikkat çekici bir detay ortaya çıktı. Ziraat Bankası eski genel müdür yardımcısı Şenol Babuşçu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla milyonlarca vatandaşı bilgilendirdi.

Şenol Babuşçu, x hesabından şunları yazdı

Banka ATM kasalarında para konmak üzere 5 bölüm bulunmaktadır. Her bölüme bir çeşit banknot konulmaktadır. 10,20,50,100,200 TL banknotlar her bölüme ayrı ayrı yerleştirilmektedir.

Son zamanlarda bazı bankalar 10 TL banknotların yerine de 200 TL banknotlar koymakta.

Çünkü başka türlü para yetiştirememekte.

Gün içerisinde ATM'lerden para çeken kişilerin dikkat etmesi gereken detaylar tek tek duyuruldu. Bilindiği üzere milyonlarca kişi günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankaların ATM'lerine giderek para çekme işlemi gerçekleştiriyor. Ancak bazı durumlarda dolandırıcıların tuzağına düşebiliyor. Bu tuzaklar arasında kart şifresi tuşlama ve kart sıkışması gibi durumlar yer alıyor. Bankalar müşterilerin bu tuzaklara düşmemesi için çeşitli uyarılarda bulundu.

thumbs-b-c-392c477ed385b7709360d4c6fe173308.jpg

KARTINIZ SIKIŞIRSA...

Kartınız sıkışırsa panik yapmayın. ATM cihazının üzerindeki telefon numarasını arayarak yardım isteyebilirsiniz.

KART ŞİFRENİZİ GİRERKEN DİKKATLİ OLUN

Kart şifrenizi girerken dikkatli olmanız çok önemlidir. ATM cihazlarının etrafında kamera olabilme ihtimaline karşı, şifrenizi tuşların üzerini kapatarak girmeniz tavsiye edilmektedir.

ÖZEL TARİHLERİ KULLANMAYIN

Doğum tarihi ve telefon numarasının şifre olarak seçilmemesi gerektiği konusuna da dikkat çekilmektedir. Şifrenizi oluştururken karmaşık rakamlar kullanmanız önerilmektedir.

KOLAY RAKAMLARA DİKKAT!

Şifrenizi oluştururken kolay, ardıl olan numaraları seçmemeniz konusunda uyarı yapılıyor.

ŞİFRENİZİ KİMSEYLE PAYLAŞMAYIN

ATM'lerden para çekerken en önemli uyarılardan biri şifrenizi kimseyle paylaşmamanızdır. Banka görevlileri dahil kimseyle şifrenizi paylaşmamanız gerektiğine dikkat çekilmektedir.

Kaynak: X eski adıyla Twitter - Gerçek Gündem

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar