CHP’DE ÖZGÜR ÖZEL DÖNEMİ

Yayınlanma:
A+ A-
“Siyasette artık yeni bir dönem başladı. CHP’nin yürüteceği muhalefet politikası ve yerel seçimlerle ilgili politikaları siyasette yeni bir dönem açacak.”

Artı Gerçek - Cumhuriyet Halk Partisi’nde 38. Olağan Kurultay gerçekleşti. Özgür Özel, partinin yeni genel başkanı seçildi. Parti Meclisi üyelikleri ve CHP’de yeni dönemi gazeteci Kıvanç El Artı TV’de Kemal Avcı ile Gün Başlıyor’da değerlendirdi.

Gazeteci El, yerel seçimlerin yaklaştığını hatırlatarak, “Yeni dönemde yeni yönetimi göreceğiz, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı kim olacak zamanla göreceğiz” dedi. CHP’de değişimin zor olduğu yorumunda bulunan El, “Siyasette artık yeni bir dönem başladı” dedi. “CHP’nin yürüteceği muhalefet politikası ve yerel seçimlerle ilgili politikaları siyasette yeni bir dönem açacak” dedi. El, ittifak ilişkilerinde de yeni bir dönem başladığının altını çizdi. “Kılıçdaroğlu ile Millet İttifakı partileri arasında gerginlikler vardı, bu yüzden ittifak zor görünüyordu. Özel’in genel başkan olması ile birlikte ittifaklar yeniden gündeme gelecek” ifadelerini kullandı. Gazeteci El ayrıca, Kürt seçmenin tercihlerine de dikkati çekti, “Seçmende Kılıçdaroğlu’na yönelik bir tepki olduğu çok açık. Kılıçdaroğlu partinin başında olsa bu tepki daha da büyüyecekti” dedi. “Yerel seçimlere yaklaşırken CHP ile HEDEP arasında görüşme gerçekleşme olasılığı bu şekilde yükseldi” dedi.

Gazeteci El, Özgür Özel’in A takımı olan anahtar listesini de yorumladı. Listede dört ayrı il başkanı ile üç ilçe başkanının isminin olmasına dikkati çekti. “Daha önce bu isimler listelerde bu kadar yer bulamazdı” dedi. El ayrıca, gençlik kollarından çok sayıda ismin listede olmasının, gençlere yönelik bir mesaj olduğunu ifade etti. Listenin farklı kesimlerden isimler içerdiğini anlatan El, “Bu isimler olumlu görünüyor, ancak önemli olan bunun parti yönetiminde işlemesi” dedi. Özel ile yakınlığı bilinen Veli Ağbaba, Tekin Bingöl gibi isimlerin Parti Meclisi’nde olmayışının altını çizdi. “Özel bu isimler ile yakın ilişkilerini sürdürecektir, PM üyesi olmayan A takımı olarak ilerleyeceklerdir” dedi.

Öne Çıkanlar