Demlik ve kettle için en etkili temizlik tüyosu. 2 dakikada demliğinizde kireçten eser kalmıyor

Demlik ve kettle için en etkili temizlik tüyosu. 2 dakikada demliğinizde kireçten eser kalmıyor
Demlikte oluşan kireç lekelerinden bu temizlik yöntemi sayesinde kurtulmak mümkün olmaktadır.

Bu yöntem sayesinde, sadece 2 dakika içinde demliğinizde veya kettle'ınızda kireçten eser kalmayacak. Ayrıca düzenli olarak bu temizlik yöntemini uygulamak, cihazınızın ömrünü uzatacak ve suyunuzun temiz kalmasını sağlayacaktır.

Demlik ve kettle gibi su ısıtıcıları, düzenli kullanım sonucu kireç birikimine maruz kalabilirler. Bu durum, hem cihazların performansını olumsuz etkiler hem de sağlık açısından sorun teşkil edebilir. Ancak endişelenmeye gerek yok, çünkü demlik ve kettle'ınızı kireçten temizlemenin etkili bir yolu var.

Kireçten arındırma işlemi için ihtiyacınız olan tek şey, sirke ve su karışımıdır. Sirke, doğal bir asit içerdiği için kireç birikimini çözebilir ve temizliği kolaylaştırabilir. İşte adım adım uygulamanız gereken yöntem:

2-76.jpg

1 çay kaşığı kadar sirkeyi çaydanlığın içine döküyoruz. Ardından 1 yemek kaşığı, eğer kireçlenme çoksa 2 yemek kaşığı sofra tuzunu sirkenin üzerine ilave ediyoruz. 10 dakika kadar bekleterek kirecin ortadan kaybolmasını sağlıyoruz. Eriyen kireç, suya dağılacağı için bulaşık süngeri yardımı ile çaydanlığı iyice yıkamamız gerekiyor. Yaklaşık iki dakika sonra kireçten eser kalmadığını görüyoruz.

KİREÇ NASIL ÖNLENİR?

Demlik ve kettle en çok kullandığımız ürünlerin başında geliyor demiştik. Bu iki ürünün kireçlenmesini önlemek aslında çok basit.

Türkiye'deki çeşmeden akan sular genelde kireçli. Bu yüzden çay yaparken veya yemek yaparken kireçli su yerine içme suyu sağlık açısından daha faydalı.

Hiç bir uzman zaten çeşme suyuyla çay yapılmasını tavsiye etmiyor. Çeşme suyuyla yapılan çay veya kahve çok lezzetsiz oluyor

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar