Hiç ovalama gerektirmeyen airfryer temizleme yöntemi! Tek hamlede airfryer lekelerden kurtuluyor

Hiç ovalama gerektirmeyen airfryer temizleme yöntemi! Tek hamlede  airfryer lekelerden kurtuluyor
Bu basit adımları takip ederek, airfryer'ınızı hızlı ve etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ovalama gerektirmeyen bu yöntem sayesinde airfryer'ınız her zaman temiz ve kullanıma hazır olacak!

Airfryer'ınızı temizlemenin hızlı ve kolay bir yolunu mu arıyorsunuz? Ovalama gerektirmeyen bir airfryer temizleme yöntemi ile lekelerden kurtulmak artık mümkün!

Airfryer cihazınızı kullandıktan sonra fişini çekin ve soğuması için bekleyin.
Soğuyan airfryer’in sepetini dışarı çıkarın ve içerisinde 4 yemek kaşığı karbonat serpin.
Karbonatı serptikten sonra çeyrek su bardağı beyaz sirkeyi de ilave edin ve az miktarda yemek kalıntılarındaki yağları çözmesi için sıvı bulaşık deterjanı ekleyin.
Tüm malzemeleri ekledikten sonra iki su bardağı sıcak suyu da ilave ederek yaklaşık 10 dakika bekletin.
Sürenin sonunda yemek kalıntılarının çözündüğünü ve suyun üzerinin renk değiştirdiğini göreceksiniz. Airfryer temizleme işleminin ardından kirli suyu lavaboya dökün ve her zaman olduğu gibi bulaşık deterjanı ile son bir kez airfryer’ı temizleyin.

maxresdefault-008.jpg

Yıkadığınız tüm parçaları havlu kağıt ile güzelce ıslaklığını alıp kuruması için bir temiz bir bez ile tekrar silin. Ve işte hazırsınız! Airfryer temizlemenin en kolay halini artık biliyorsunuz.

Sizin alternatif olarak başka bir airfryer temizleme yönteminiz varsa yorumlarda bizimle paylaşabilir, bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılarımıza destek olabilirsiniz.

Unutmayın, airfryer'ı temiz tutmak hem sağlığınız hem de yemeklerinizin lezzeti için oldukça önemlidir. Bu pratik yöntemi deneyerek airfryer'ınızı her zaman temiz tutabilir ve uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kaynak: haber7.com, youtube.com

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar