Kızılcık Şerbeti dizisi için kötü haber.. Show TV'ye tebligat ulaştı

Kızılcık Şerbeti dizisi için kötü haber.. Show TV'ye tebligat ulaştı
Yayınlanma:
A+ A-
Barış Kılıç; Evrim Alasya; Sıla Türkoğlu; Sibel Taşçıoğlu; Müjde Uzman; Settar Tanrıöğen; Doğukan Güngör gibi oyuncuların kadrosunda yer aldığı Kızılcık Şerbeti dizisi için RTÜK inceleme başlatmıştı. Show TV'ye verilen karar ulaştırıldı.

Kızılcık Şerbeti, Gold Film imzalı, ilk bölümü 28 Ekim 2022 tarihinde yayınlanan, yönetmenliğini Hakan Kırvavaç'ın üstlendiği, senaryosunu Melis Civelek'in kaleme aldığı dram türündeki televizyon dizisi olarak dikkat çekiyor.

Diziye RTÜK'ün inceleme başlattığı duyurulmuştu.

Kısa sürede izlenme rekorları kıran Kızılcık Şerbeti dizisi için flaş bir karar verildi.

Diken'de aktarılanlara göre; RTÜK üyesi İlhan Taşçı, kurulun dizi hakkında verdiği kararı Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Kızılcık Şerbeti’nde yer alan kadına karşı şiddet sahneleri nedeniyle dizinin yayıncısı Show TV’ye 5’er kez yayın ve program durdurma ile üst sınırdan idari para cezası verildi.

20230222-kizilcik-serbeti-show.jpg

Taşçı, bu cezanın Show TV’ye, aynı kanalda yayımlanan Güldür Güldür programında Ali Sunal’ın yaptığı konuşma nedeniyle kesildiğini söyledi:

“RTÜK, sorumluların deprem sonrası istifa etmemesini eleştiren Ali Sunal’ın sunucusu olduğu Güldür Güldür’e ceza veremeyince programın yayıncısı Show TV’ye bir dizideki kadına şiddetten yüzde 5 para 5 kez de program durdurma cezası verdi. Oysa TRT’de kadına şiddetin alası var…”

ERKEN FİNAL İDDİALARI

Kızılcık Şerbeti dizisinin yeni bir ceza alması durumunda erken final yapabileceğine yönelik iddialar medyada yer aldı. Ancak bu iddialar kesin bir dille Show TV tarafından yalanlandı.

REYTİNG YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR

Öte yandan tüm eleştiri ve şikayetlere rağmen Show TV ekranlarında yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisinin reytinglerdeki yükselişi devam ediyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar