Krep pişirirken bilmeniz geren lezzet tüyosu; Aynı börek gibi olmasını sağlıyor

Krep pişirirken bilmeniz geren lezzet tüyosu; Aynı börek gibi olmasını sağlıyor
Lezzetli krep pişirmek için aklınızda bulunması gereken lezzet tüyosu. Bu teknikle krep çok daha lezzetli oluyor

Krep pişirirken lezzetinizi artıracak bir tüyo ile karşınızdayız! Belki de hiç düşünmediğiniz bir yöntemle, krepinizi aynı börek gibi lezzetli hale getirebilirsiniz.

Krep yaparken sıradan bir tarif yerine, lezzetinizi katlayacak bir adım atmak istemez misiniz?

Bu tüyo sayesinde krep pişirirken artık sadece klasik tariflere sıkışıp kalmayacak, lezzetinizi katlayarak fark yaratacaksınız. Unutmayın, detaylar lezzette gizlidir. Şimdiden afiyet olsun!

2 KİŞİLİK KREP TARİFİ

Malzemeleri

2 yumurta

1 buçuk su bardağı un

1 su bardağı süt

Bir tutam tuz

1 çay kaşığı karbonat (Sihirli malzememiz)

Pişirmek için sıvı yağ

hq720.jpg

Nasıl yapılır?

Tüm malzemeler tek tek eklenerek aralarda karıştırma molası vererek çırpılmalı. Kekten daha sulu bir hamur elde edeceksiniz. İyice çırpıp içinde unun top top kalmadığına emin olun. Orta boy bir tavaya sıvı yağ sürün. Sürün diyoruz çünkü krep çok az yağ ile pişebilir. Yumurta fırçası ya da peçete yardımı ile yağı sürmek daha sağlıklı krepler pişirmenize fayda sağlar. Ölçü için çorba kepçesi kullanabilirsiniz. Bu sayede tüm krepleriniz aynı ölçülerde olacaktır. Bir kepçe aldığınız krep hamurunu yağ sürdüğünüz tavaya dökün ve tavanın taban şeklini alana kadar hamuru bilek hareketlerinizle yayın. Kaşık yardımı da alabilirsiniz. Ancak pişirmeyi etkileyeceğinden kaşıksız şekil verilmesi önerilir. Bir tarafı pişen krep hemen ters çevrilecek iki tarafının da eşit şekilde pişmesi sağlanır. Unutmayın krep çok hızlı pişer bu nedenle krep pişirirken başka işlerle uğraşmayın. Pişen krepleri düz bir servis tabağında üst üste sıralayın. Sıranın en üstünü 1 adet nane yaprağı ile süsleyebilirsiniz.

KAYNAK: haberturk.com

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar