Limonların Küflenmesini Önleyen 3 Yöntem! Limonlarda Asla Bozulma Olmuyor

Limonların Küflenmesini Önleyen 3 Yöntem! Limonlarda Asla Bozulma Olmuyor
Küflenmiş limon sorununu ortadan kaldırmanızı sağlayacak yöntemler

Limon, Türk mutfağında çokça tüketilmektedir. Marketten veya pazardan satın aldığınız limonlar çabuk küfleniyorsa bu yöntemlerden sonra artık asla küflenmeyecek. İşte limonlarınızı uzun süre taze tutmanızı sağlayacak o yöntemler

Limonların Küflenmesini Önleyen 3 Yöntem bulunuyor. Bu yöntemler sayesinde limon asla küflenmiyor.

Limonları Buzdolabında Saklamak:

The Kitchn sitesi, limonların buzdolabında saklandığında daha uzun süre taze kalacağını belirtiyor. Buzdolabında saklamanın en etkili yolu, limonları nemli bir kağıt havlu içinde saklamaktır. Bu yöntem, limonların hava almasını engeller ve küflenmeyi önler.

lemon-3941993-1280.jpg

Limonları Tuzlu Suya Batırmak:

Food52 sitesinde yer alan bir makaleye göre, limonları tuzlu suya batırmak da küflenmeyi önlemeye yardımcı olabilmekte. Tuz, bakterilerin ve diğer mikroorganizmaların büyümesini engeller, bu da limonların daha uzun süre taze kalmasını sağlar.

Limonların Kabuklarını Çıkarmak:

Kabukları çıkarılmış limonlar da daha uzun süre dayanır. Taste of Home dergisi, kabukları çıkarılmış limonların buzdolabında saklandığında küflenmeyi önleyebileceğini belirtiyor. Ancak bu yöntem, limonların tazeliğini korumak için en son başvurulması gereken yöntem olmalıdır çünkü kabukları çıkarılmış limonlar hızla kuruyabilir.

Bu üç yöntemle, limonlarınızın daha uzun süre taze kalmasını sağlayabilir ve küflenmeyi önleyebilirsiniz.

Kaynaklar: Ulusalpost.com, Artigercek.com, Youtube.com, Food52

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar