Pekmez ve limon karışımı nasıl hazırlanır? Mutlaka deneyin! Bakın 1 kaşık yenirse ne yapıyor

Pekmez ve limon karışımı nasıl hazırlanır? Mutlaka deneyin! Bakın 1 kaşık yenirse ne yapıyor
Pekmez ve limon karışımının vücuda sağlamış olduğu müthiş fayda! Öğrenen herkes denemek istiyor

Bu harika karışımı denemek için bir fırsat bulun ve sağlıklı yaşamınız için bu doğal içeceği düzenli olarak tüketmeyi unutmayın!

Pekmez ve limon karışımı, yüzyıllardır sağlık için kullanılan doğal bir karışımdır. Bu karışımın hazırlanması oldukça kolaydır ve birçok faydası bulunmaktadır. İster kahvaltıda tüketin, ister ara öğün olarak tercih edin, bu karışımın vücudunuza olan olumlu etkilerini gözlemleyeceksiniz.

Yüzyıldır bilinen bazı alternatif tıpta meşhur olan karışımlardan biri olan pekmez ve limonda böylece yeniden popüler hale geldi. Hemen hemen herkes pekmez ve karabiber ikilisinin boğazı temizlediğini ve kuru öksürüğe iyi geldiğini biliyor. Ancak çoğu kişi pekmez ve limonun vücuda olan faydalarını bilmiyor.

Limon demir bakımından zengin olan neye sıkılırsa içindeki demir oranını yükseltir. Örneğin limon ve ıspanağa da bu yüzden limon sıkılması tavsiye edilir. Çünkü içerdikleri demir oranını artırarak kansızlığı önlüyor.

maxresdefault-001.jpg

PEKMEZ VE LİMON KARIŞIMI NASIL HAZIRLANIR?

İstediğiniz herhangi bir pekmez türü: dut, üzüm, keçiboynuzu ya da karaduttan 2 yemek kaşığı kadar bir cezveye koyup üzerine yarım su bardağı su boşaltın ve karıştırın. Daha sonra taze sıkılmış yarım limon suyunu da ekleyip kaynatın. Ocaktan aldığınız bu karışım hafif ılıdıktan sonra içiniz bu uygulamayı ara vermeden 7 gün boyunca sabah akşam birer bardak tüketerek yapınız. Bunun yanı sıra bir ikinci karışım ise bir yemek kaşığı zeytin yağına iki yemek kayığı pekmez koyarak bir kez pişirip ateşi kestikten sonra yine bir yemek kaşığı limon suyu ilave edip karıştırıp tüketilebilir. Zeytinyağı tüketmek istemeyenler üsttekini yapabilir. Ancak kronik ilaç kullananlar önce doktorlarına başvurmalı.

PEKMEZ VE LİMON KARIŞIMININ FAYDASI NEDİR?

En büyük faydası kansızlığı bitirmesidir. Özellikle üzüm pekmezinden yapılan karşımın kandaki kan hücrelerinin sayısını artırmayı destekler.

Gribal hastalıklara karşı bağışıklığı yenileyen ve güçlendiren bu karışım düzenli tüketildiğinde vücuttaki virüslerin etkisiz hale getirerek vücuttan atılmasını sağlar.

Günde iki bardak tüketildiğinde vücudun ihtiyacı olan tatlı oranını karşılar. Böylece kilo vermek isteyenler için ideal karışım haline gelir.

Hastalıklar nedeniyle boğazda artan kaşıntı ve öksürükler içinde ilaç gibidir. Anında keserek rahat bir nefes almayı sağlar.

Sinir sistemindeki hücreleri yenileyerek gün boyu enerjiyi artırır. Yaşam kalitesini artıran bu karışım geceleri de rahat bir uyku haline neden olur.

Kaynaklar: Yeniçağ, Youtube.com, Mynet

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar